Spolek uspěl se žalobou MHMP, soud zrušil UR Parkovacího pavilonu Budějovická

Dne 3.5.2022 Městský soud v Praze vydal rozsudek k žalobě podané spolkem Pankrácká společnost dne 15.5.2020.  Soud tímto rozsudkem zrušil zpravomocnění územního rozhodnutí Parkovacího pavilonu Budějovická a vrátil celou věc žalovanému (MHMP) k dalšímu řízení. Celý rozsudek si můžete přečíst zde 2022_05_03_zlb_UR_PD-Bud__MS-Pha_ROZSUDEK.pdf.

Nyní čekáme na kroky protistrany. S velikou pravděpodobností však Parkovací pavilon ve stávající podobě s více jak 500ti parkovacími místy již nevznikne.  

Kdybychom nežalovali rozhodnutí MHMP a nechali vše na slibech a proklamacích politiků, byl by s velikou pravděpodobností Pavilon již postaven. Nejen ODS, ale i její vazalové v čele se “zeleným” exstarostou Štěpánkem dělali vše pro to, aby Pavilon byl již postaven viz článek Převrat na radnici Prahy 4 a Parkovací pavilon Budějovická „politika jako umění iluze“. K těmto vazalům lze nově zařadit i Piráty, kteří se 17.9. 2021 během mimořádné schůze zastupitelstva MČ Praha 4 k parkovacímu domu vyjádřili v tom smyslu, že nemají problém s prodejem pozemku pro soukromý parkovací dům, když by došlo k navýšení jeho prodejní ceny.

Ani v opozici, natož ve vládnoucí koalici tedy neexistuje politická síla, která by dokázala zabránit vyvedení městského pozemku určeného pro Veřejnou vybavenost do soukromých rukou pro stavbu parkovacího domu. Přitom je potřeba zdůraznit klíčovou věc. Z projektové dokumentace pakovacího domu vyplývá, že navýšení parkovacích kapacit výstavbou parkovacího domu má primárně sloužit k dopravní obslužnosti dalších budov, které plánuje investor postavit z východní strany polikliniky. Jestli si tedy někdo z místních obyvatel naivně myslel, že parkovací pavilon představuje levné řešení problémů obyvatel z blízkého okolí s parkováním, lze mu jen s úsměvem připomenout, že žije v Čechách.

Děkujeme všem, kteří naší aktivitu podpořili finančním příspěvkem během akce  Sbírka na žalobu proti Parkovacímu pavilonu Budějovická. Finančních prostředků je zatím ze sbírky dostatek, bude-li potřeba, rozjedeme další sbírku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.