Veřejná sbírka na právní ochranu proti stanici metra D Olbrachtova

Protože epidemie koronaviru znemožnila a stále znemožňuje schůze SVJ, kde by mohli místní obyvatelé odsouhlasit financování právního zástupce ze zdrojů svých SVJ, byl spolek požádán o využití transparentního účtu spolku Pankrácká společnost z.s pro veřejnou sbírku.

Občané bydlící podél ulice Na Strži mezi Jeremenkovou a Antala Staška, kteří

  1. Nechtějí mít během následujících 13 let staveniště přímo pod okny kvůli výstavbě zbytečné, drahé a rizikové stanici metra D Olbrachtova 
  2. Chtějí zabránit výraznému poklesu ceny svých bytů
  3. Chtějí i nadále mít možnost si normálně vyvětrat a být odděleni od ulice Na Strži vzrostlými stromy
  4. Chtějí udělat vše pro to, aby statika jejich domu byla v bezpečí
  5. Chtějí, aby se hladina hluku a prašnost v jejich okolí už dále nezvyšovaly
  6. Chtějí mít i nadále možnost (byť ne vždy snadnou) zaparkovat v této lokalitě

jsou žádáni, aby bezodkladně přispěli na sbírku organizovanou místními obyvateli.

Na základě znalosti dokumentace žádosti o stavební povolení stanice metra D Olbrachtova jsme přesvědčeni, že 13 let trvající stavba, která má nevratně zničit blízké okolí místních obyvatel, není v souladu s platným územním rozhodnutím metra D z roku 2013 a lze ji tedy buď zcela zabránit (nestavět  stanici Olbrachtova a tím urychlit výstavbu zbytku metra D) nebo alespoň upravit do přijatelnější podoby.

Velká část obyvatel Kovařovicovy za klíčové pomoci občanského spolku PANKRÁCKÁ SPOLEČNOST, z.s. v posledním roce podnikla právní kroky, které prozatím zabránily vykácení všech stromů v parčíku před jejich panelovým domem a vybudování staveniště pod jejich okny. Kdyby bylo vše ponecháno na vůli úřadů jdoucích na ruku stavařům, bylo vše vykáceno již v zimě 2019 !!!!!

Nechceme, aby se z peněz daňových poplatníků stavěla z pohledu dopravní obslužnosti naprosto zbytečná stanice Olbrachtova, jejíž stavba místním obyvatelům otráví život a povede pouze k dalšímu vytěžování našeho okolí developery. Prodej pozemků před a pod autosalonem Auto Strž s.r.o. za rekordních 497 miliónů je jen malou nápovědou toho, co by se mohlo dít v blízkém i vzdálenějším okolí  stanice Olbrachtova!!!

Vynecháním stanice Olbrachtova by se stavba metra D urychlila (šla by provést za stávajícího  platného územního rozhodnutí) a zlevnila.

Příspěvky prosím posílejte na transparentní účet

2601585234/2010

a do Zprávy pro příjemce napište „kauza metro D“.

Leták informující o sbírce pro další jeho šíření lze stáhnout zde 2020_10_27_Letak_sbirka_kauza-metro-D_Kovarovicova.pdf

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *