První televizní reportáž o Parkovacím pavilonu Budějovická

Za průlomový úspěch spolku a veškeré veřejnosti dotčené projektem Parkovacího pavilonu Budějovická lze považovat reportáž Televize Seznam z 8.1.2021.  Reportáž je součástí cyklu Záhady Josefa Klímy. Samotná pasáž o parkovacím domu začíná  v čase 14 minut 40 vteřin.

Celý pořad můžete shlédnout zde : zahady-josefa-klimy-prijdou-o-sve-zaplacene-byty-a-kauza-parkovaci-dum

Zlomový je tento počin především tím, že jde o první skutečný průnik do médií, která jsou schopna přimět klíčové hráče učinit veřejná prohlášení. Za HMP se měli k developerskému vytěžení městského pozemku vlastníkem polikliniky vyjádřit politici, jako obvykle však věc alibisticky přehráli na úředníky pražského magistrátu.

Politici MČP4, jejíž souhlas s umístěním stavby cizího investora na jejím pozemku je klíčovou podmínkou umístění a povolení stavby, předstírají před médii zájem na zásadním snížení počtu podlaží, v řízení před stavebním úřadem však schizofrenně bezvýhradně s projektem souhlasí a podporují ho. K nevyhnutelné ztrátě vlastnictví pozemku po realizaci stavby parkovacího domu mlčí.

Za MČP4 v reportáži hovoří stávající místostarosta Zdeněk Kovářík (ODS).  Jedná se o klíčovou postavu, která vždy stála v pozadí dění v naší městské části, ať už byl v křesle starosty MČP4 Pavel Caldr (ODS), Petr Štěpánek (SZ) nebo nyní Irena Michalcová (ANO).

Za spolek Pankrácká společnost z.s. v reportáži hovoří naše předsedkyně Marie Jelínková a spolek v řízení o žalobě proti územnímu rozhodnutí zastupující advokát Pavel Černohous.

Mnohaletá práce a snažení spolku tak získává nový rozměr. Spolek se pokusí navázané kontakty zužitkovat i pro publicitu jiných, často ještě zajímavějších kauz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *