V čase dovolených úřad Prahy 4 rozjel povolování kácení Nových Dvorů, Nemocnice Krč, Nádraží Krč

Jak už bývá špatným zvykem nejen úřadu městské části Prahy 4, zásadní řízení, která se dotýkají zájmů tisíců obyvatel naší městské části,  jsou zahajována na začátku prázdnin, či během jiných nevhodných období. Chce se tak vyhovět stavebníkovi, který žádost o povolení kácení podal 1.6. 2022. Tímto způsobem chce stavebník u kontroverzních řízení minimalizovat očekávatelný odpor místních obyvatel. Stejně tak například stavební úřad MHMP zahájil řízení žádosti o stavební povolení metra D přesně na začátku nouzového stavu viz článek Horečná aktivita úředníků na metru D během nouzového stavu.

Netransparentní způsob projektování jednotlivých stanic metra D a všeho, co s tím souvisí, přímo volá po odclonění veřejnosti od rozhodovacích procesů. Ty jsou však naštěstí ještě stále vyžadovány zákony naší země, ačkoliv developeři s politiky dělají vše pro to, aby se opět uzákonila praxe ne nepodobná poměrům před listopadem 89.

Z toho důvodu před prázdninami dne 22.6.2022 Odbor ochrany životního prostředí a dopravy MČ Prahy 4 (OŽPAD Praha 4) zahájil správní řízení o povolení kácení 232 ks stromů a celkem 53571m2 zapojeného porostu dřevin z důvodu kolize se stavbou druhé etapy výstavby metra I.D v úseku Olbrachtova – Nové Dvory.

O pár týdnů později OŽPAD Prahy 4 usnesením stanovil termíny ohledání míst, která stavebník žádá vykácet v důsledku kolize se stavbou metra D na – Lokalita Nemocnice Krč dne 9.8. od 12:30, lokalita Nádraží Krč 11.8. od 8:30, lokalita Nové Dvory 12.8. od 10:00. Více podrobností v 2022_07_10_Usneseni_mistni_ohledani_kaceni-metroD.pdf. Jde o veřejná jednání. Přijďte se jakožto dotčená veřejnost vyjádřit do zápisu z ohledání! Jde o vyčištění pozemků záborem izolační a městské zeleně pro dočasná zařízení staveniště metra D tak, aby následně mohl území zastavět developer viz například článek Stanice metra D Nádraží Krč.

Klíčovými dokumenty pro zorientování se, o co že vlastně stavebník žádá, jsou výkresy zařízení stavenišť, dendrologie + mapy kácení u jednotlivých stanic metra. Teprve na základě znalostí těchto dokumentů si můžete ověřit, co je pravdy na slibech místních politiků v čele se stínovou radní pro územní rozvoj Prahy 4 Petrou Rejchrtovou.  Ta, ač o zahájeném řízení povolení kácení Nových Dvorů věděla již od konce červa, na svém facebooku Naše Krč mlčí jako pěna dodnes.

Nejpodstatnější dokumenty k jednotlivým stanicím jsou ke stažení níže. Kompletní dokumentaci lze stáhnout na dočasně fungujícím odkazu uschovna.cz

Pro více informací nás prosím kontaktujte prostřednictvím mailu info@pankrackaspolecnost.cz

 

ilustrativní Foto: ulice Jihlavská – Greenline Radima Passera 

Nové Dvory

Nemocnice Krč

Nádraží Krč

 

FOTOGRAFIE ZBYTEČNÉ ZKÁZY PRVNÍ ETAPY KÁCENÍ NA PANKRÁCI,  O JEJÍŽ LEGÁLNOSTI SE VEDE SOUDNÍ SPOR,  V NĚMŽ SOUD S KŘÍZKEM PO FUNUSE PŘIZNAL ODKLADNÝ ÚČINEK VIZ 2022_04_20_zlb_kaceni-OL2_MS-Pha_usn-ODKLADNY-UCINEK.pdf

PŘED

   

PO

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *